kategorie

Větrání a klimatizace


filtrovat / třídit (zobrazit)
Aspilusa - velký vysavač

5046,64Kč
5229,65Kč

Aspilusa - velký vysavač

Větrání a klimatizace

Použití vhodného ventilačního systému umožňuje odstranění znečištěného vzduchu a jeho nahrazení čerstvým vzduchem. Ventilátory lze namontovat na střechu nebo uvnitř místností – zde se však vyplatí věnovat pozornost hlučnosti. Klimatizace umožňuje udržovat optimální teplotu uvnitř budovy a odpovídající vlhkost vzduchu. Klimatizace lze namontovat na zeď, na strop nebo na podlahu.

Aplikace ventilace a klimatizace

Využití vhodného větrání místností je v dnešní době nesmírně důležité jak z hlediska komfortu bydlení či práce, tak i s přihlédnutím k extrémně častým onemocněním dýchacích cest, jako jsou alergie nebo astma. Vhodný ventilační systém umožňuje účinnou výměnu znečištěného vzduchu se vzduchem čerstvým, umožňuje nám volněji dýchat – a tím efektivněji fungovat. Je mnohem příjemnější trávit čas v dobře větrané místnosti a lidský mozek hned zařadí vyšší rychlostní stupeň, díky kterému se stáváme efektivnější. Ne vždy je však možné na požádání otevřít okno a vyvětrat naši místnost nebo kancelář. Mnoho budov má také sklepy, ve kterých jsou plně využitelné prostory bez oken. V takových situacích je dobře zvolený ventilační systém základem, jak se vyhnout „těžkému“ vzduchu nebo nepříjemnému zápachu. Dalším velkým vynálezem 20. století se ukázala být klimatizace. Polsko se nachází v mírném klimatickém pásmu, ale již několik let můžeme u nás pozorovat výrazné anomálie počasí. Léta jsou často velmi horká a v některých dnech jsou pro nás teploty téměř nesnesitelné. V západní Evropě, kde převládá subtropické klima a teplota po většinu roku neklesá pod 20 °C, je klimatizace prakticky základním prvkem každého domova, bytu či kanceláře. V polských kancelářích a na pracovištích se klimatizace také staly prakticky základem, ale v soukromých prostorách se stále instalují poměrně zřídka. Pokračující trend horkých letních měsíců zaznamenal nákup těchto zařízení stále více lidí. Klimatizace umožňují udržovat zvolenou teplotu v místnosti a libovolně ji regulovat nahoru nebo dolů. Otázka, jak rychle místnost dosáhne zadané teploty, závisí na typu zařízení, velikosti prostor a venkovní teplotě. Čím je venku tepleji a čím více je místnost vytápěna, tím déle bude ochlazení trvat. V současné době seklimatizacevyznačují velmi širokou škálou barev a moderním designem a lze je tak sladit s designem interiéru a nebudou vypadat jako nevzhledná „krabička“ zavěšená nad vchodovými dveřmi. Také místo instalace klimatizace může být zcela libovolné, nejčastěji jsou vidět pod stropem, ale lze je namontovat i blíže k podlaze, stejně jako na samotný strop – tyto se nejčastěji nacházejí ve velkých konferenčních místnostech nebo restauracích.< /p>

Jak vhodné větrání místnosti, tak klimatizace instalovaná pro větší pohodlí poskytují pohodlné podmínky pro práci, studium nebo prostě každodenní život. Čistý, správně zvlhčený vzduch a optimální teplota jistě odstraní případné bolesti hlavy a malátnost, což je při dusnu a přílišném teple opravdu snadné. Stejně tak kvalita spánku bude v dobře větrané místnosti jistě mnohem lepší a probuzení mnohem příjemnější. Stojí za zvážení v souvislosti se zlepšením komfortu života vaší domácnosti nebo zaměstnanců, zejména proto, že výše popsaná zařízení již nejsou tak drahá jako před lety, kdy byla na trh teprve uvedena.