kategorie

Stavební keramika


filtrovat / třídit (zobrazit)
LHL - CRH Clinker - čepice

1190,90Kč
1518,98Kč

LHL - CRH Clinker - čepice

Stavební keramika

Sháníte výrobky ze stavební keramiky, ale nevíte, které si vybrat? Námi nabízené výrobky jsou vypalovány podle nejpřísnějších požadavků, díky čemuž dobře fungují na každé stavbě. Zaměřte se proto na odolnost a dbejte na ekonomické aspekty investicí do kvalitních keramických výrobků.

Jaké výrobky jsou klasifikovány jako stavební keramika?

Nejběžnějšími keramickými výrobky jsou cihly, duté cihly a dlaždice. Nejsou to však jediné materiály zstavební keramiky, které se používají při výstavbě budov a ve fázi jejich dokončovacích prací. Při zhotovování vnější fasády často nacházejí své místo klinkerové tvarovky (plné nebo děrované), klinkerové obklady a keramická vata se používá i při stavbě komínů nebo kotlových žlabů.

Jak se vyrábí stavební keramika?

Stavební keramika, tedy všechny materiály, na které byla hlína použita, se vyrábí procesem vypalování své směsi, složené mimo ni, s dalšími minerálními přísadami. Z kvality těchto přísad je Na její kvalitě závisí kvalita pecí, způsob výpalu a zkušenosti výrobců. V Icmarketu vám nabízíme vysoce kvalitní, odolnou stavební keramiku, se kterou úspěšně dokončíte i ten nejnáročnější projekt.

Druhy stavební keramiky

Proces vypalování keramických výrobků je doprovázen opravdu vysokými teplotami, díky nimž hlína a další přísady tvrdnou, ztrácejí pružnost a schopnost vázat vodu. Díky tomu vznikají produkty, které mají nejen zvýšenou odolnost proti vlhkosti, ale i mrazu. Je to teplota výpalu, která určuje strukturu konečného produktu. Výrobky vypalované při teplotě 900 až 1100 stupňů jsou charakterizovány jako porézní výrobky. Na druhé straně ty s teplotou vypalování nad 1100 stupňů Celsia, jako slinuté.

Výrobky stavební keramiky

Ve společnosti Icmarket víme, jak důležité je mít na staveništi mnoho produktů na jednom místě. Proto vám nabízíme široký výběr výrobků stavební keramiky. Kromě cihel, dutin a keramických obkladů u nás najdete mnoho dalších materiálů. Mimo jiné nabízíme široký výběr klinkerových obkladů a tvarovek pro fasádní úpravy, izolační rohože a desky a dokonce i samotné keramické vlákno. Najdete zde i kompletní systémy oplocení z keramiky a dokonce i stropní trámy. Pokud tedy hledáte dodavatele, který bude reagovat na mnoho vašich potřeb současně, jste na správném místě.

Stavební keramika jsou výrobky na bázi hlíny. Jednou z největších výhod použití keramiky je odolnost výrobků vůči nízkým teplotám. To je zvláště důležitý aspekt v případě keramických dlaždic, kabřince a dutých cihel, tedy materiálů, které jsou nuceny přežít náročné povětrnostní podmínky.