kategorie

Materiály na stěny


filtrovat / třídit (zobrazit)

Materiály stěn

Plánování stěn budovy vyžaduje spoustu materiálů. Počínaje cihlami nebo dutými cihlami, přes zateplení, až po fasádu. Použití specifických materiálů ve správném množství zaručuje stabilitu stěn, odpovídající tepelné vlastnosti budovy a také její bezvadný vzhled. K dosažení těchto cílů by měly být použity nejlepší materiály stěn. To je to, co najdete na Icmarketu.

Jak vybrat materiály pro stavbu stěn?

Každá zeď potřebuje dobrou podporu. Pokud ještě nemáte připravené základy, můžete si je vyrobit ze základových kostek, které najdete v našem obchodě. Takové bloky jsou ideální pro stavbu nosných a suterénních stěn i vnitřních příček. Jsou perfektní jak pro výplň rámových konstrukcí, tak pro tradiční stavební postupy. Na připravených základech můžete začít stavět zdi, na které budete potřebovat další materiály.

Výstavba nosných stěn

Stěny budovy musí být především pevné a rovnoměrně provedené. Jsou po základech nejdůležitějším prvkem konstrukce, který přímo ovlivňuje její stabilitu. Zejména pokud jde o vnější stěny. Na jejich stavbu by proto měly být použity cihly nebo pórobetonové prefabrikáty. Oblíbené jsou také tvárnice ze struskového betonu nebo keramzitbetonu. Všechny tyto materiály stěn vybíráme na Icmarketu tak, abyste se při nákupu nemuseli starat o jejich parametry zajišťující vynikající tepelné vlastnosti.

Keramické stěnové materiály pro stavbu příček

Příčky jsou lehké konstrukce, které primárně rozdělují prostor na místnosti. Pro svou konstrukci jsou nejlepší keramické duté cihly, které se vyznačují nejen snadnou montáží, ale také vysokou odolností. Navíc dobře izolují. Zároveň musíte vědět, že keramickémateriály stěn zahrnují i ​​další produkty. Jedná se například o překlady, tvarovky nebo fasádní obklady. Tyto materiály však budou k ničemu, pokud neuděláte dobrou izolaci pomocí malt a tmelů.

Izolační materiály stěn

Kromě zřejmých materiálů pro stavbu stěn potřebujete také izolační, těsnící a dokončovací materiály. Proto budete potřebovat zdící malty, lepidla, silikony, omítkové malty, klinkerové obklady, izolační desky a mnoho dalších materiálů, které při stavbě stěn nesmí chybět. V Icmarketu jsme se ujistili, že je nemusíte hledat ve více různých obchodech. Najdete u nás vše, co ke stavbě zdí potřebujete.

Stěnové materiály umožňují postavit vnitřní a vnější stěny a dokončit některé vnější povrchy (terasa, schodiště). Výběr kvalitních materiálů se přímo promítne do odolnosti a stability konstrukce i tepelné izolace. Nabízíme keramiku, klinkery, silikáty, pórobeton, keramzitové tvárnice a také lepidla, malty a omítky.